Omega-3 Orange

OPTI OMEGA-3 ORANGE

Omega-3 potlačují bolest díky snížené zánětlivé odpovědi

Jakákoliv bolest je obvykle velmi negativně vnímána. Často příčinou fyzické bolesti je probíhající zánět buď v jednotlivých tkáních nebo na úrovni celého těla. Omega-3 mastné kyseliny snižují zánětlivou reakci a tím napomáhají i snížení pocitu bolesti.

 

Co říká věda?

Omega-3 mastné kyseliny jsou používány k redukci bolesti kloubů, která je charakteristická pro některé zánětlivé choroby. Velká metaanalýza združující výsledky 17 studií hodnotila snížení pocitů bolesti u pacientů s rheumatoidní artritidou, bolestmi kloubů, zánětem střeva a dysmenoreou při suplementaci omega-3. Podávání omega-3 po dobu 3 – 4 měsíce vedlo k redukci bolesti kloubů. Autoři studie tak omega-3 považují za atraktivní doplňkový léčebný prostředek k potlačení bolesti kloubů spojené s rheumatoidní artritidou, zánětem střev a dysmenoreou [1].

Byl hodnocen účinek omega-3 na potlačení artritické bolesti ve srovnání s podáním nesteroidního antiflogistika konkrétně Ibuprofenu. Na zkoumané skupině byl zjištěn ekvivalentní účinek. Omega-3 v rybím oleji tak mohou být vedle nesteroidních antiflogistik využity k potlačení artritických bolestí krku a zad jako alternativní a zároveň bezpečný prostředek [2].

Excentrická svalová práce je spojená se silnou pozátěžovou svalovou bolestí. Nedávná studie uvádí významné potlačení bolesti 48 hodinách po excentrické svalové práci při příjmu omega-3 v dávce 1,8 g/den [3].


Články

Omega-3 nejsou pouhým hitem

Na otázku, jaký potravní doplněk si nejvíce považuji, bez vyčkávání odpovídám: „Omega-3 mastné kyseliny“. Proč? Věřte, že důvodů je mnoho.

Kvalita rybího oleje I.

Největší problém většiny produktů s rybím olejem na trhu je ten, že jednoduše nejsou dost dobré. Proč? Chcete-li dosáhnout na prodeji rybího oleje maximální zisk, pak zkrátka musíte šetřit na kvalitě.

Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč
100% přírodní bez chemikálií Źádný rybí zápach Příjemná chuť pomeranče