Omega-3 Orange

OPTI OMEGA-3 ORANGE

Omega-3 zvyšují hladiny serotoninu a tím potlačují stavy deprese

Pokud se v mozku nachází příliš mnoho molekul serotoninu, jsme veselí. Máme-li naopak serotoninu nedostatek, trpíme depresemi, poruchami spánku, chutěmi na něco dobrého, agresí a často i chronickými bolestmi. Bylo zjištěno, že omega-3 mastné kyseliny zvyšují hladiny serotoninu v mozku a především i efektivitu jeho působení.

 

Co říká věda?

Nedostatek DHA je asociován s dysfunkcemi stability neuronálních membrán a transmisí serotoninu, noradrenalinu a dopaminu, které mohou být v úzké spojitosti s etiologií nálady a kognitivními dysfunkcemi spojenými s depresí [1-3].

Mechanismus, kterým omega-3 mastné kyseliny ovlivňují depresivní stavy nastává zřejmě prostřednictvím redukce prostaglandinů odvozených od kyseliny arachidonové, což se projevuje sníženými hladinami neurotrofických faktorů v mozku a ovlivněním jeho krevního zásobení [4].

Pravidelný příjem omega-3 z ryb a rybího oleje může mít vliv na určité neuropsychické poruchy. Například snížené hladiny omega-3 jsou přítomné u neuropsychiatrických chorob jako je hyperaktivita, Alzheimerova choroba, schizofrenie nebo deprese. Suplementace omega-3 samotných nebo v kombinaci může mít účinek na zmírnění symptomů doprovázejících tyto choroby [5].

Fyziologická úloha omega-3 v mozku zahrnuje regulaci fluidity buněčných membrán, dopaminergní a serotoninergní transmisi, vazbu enzymů na membránu a signální transdukci. Také je uvažováno, že sehrávají roli v mozkovém glukózovém metabolismu, syntéze eikosanoidů, genové expresi a v ovlivnění růstu buněk a jejich ochranou před apoptózou [6].


Články

Omega-3 nejsou pouhým hitem

Na otázku, jaký potravní doplněk si nejvíce považuji, bez vyčkávání odpovídám: „Omega-3 mastné kyseliny“. Proč? Věřte, že důvodů je mnoho.

Kvalita rybího oleje I.

Největší problém většiny produktů s rybím olejem na trhu je ten, že jednoduše nejsou dost dobré. Proč? Chcete-li dosáhnout na prodeji rybího oleje maximální zisk, pak zkrátka musíte šetřit na kvalitě.

Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč
100% přírodní bez chemikálií Źádný rybí zápach Příjemná chuť pomeranče