Omega-3 Orange

OPTI OMEGA-3 ORANGE

Omega-3 snižují riziko kardiovaskulárních chorob v důsledku pozitivního ovlivnění lipidů v krvi

Kardiovaskulární choroby patří k nejčastějším příčinám předčasných úmrtí v České republice. Jedná se o typické multifaktoriální choroby, jež mají jistě svou genetickou podmíněnost, avšak o riziku jejich propuknutí rozhodují především tzv. enviromentální faktory jako je např. strava a životní styl. Mezi nejčastější komplikace této skupiny chorob patří aterosklerotické změny na tepnách, zvýšený krevní tlak a tvorba prozánětlivých látek. Na nesčetném počtu studií byl prokázán příznivý vliv příjmu omega-3 mastných kyselin na tyto jmenované komplikace.

Co říká věda?

Na velkých epidomologických studiích bylo prokázáno, že omega-3 mastné kyseliny jsou asociovány s významnou redukcí mortality v důsledku kardiovaskulárních chorob a to i u pacientů bez předchozího výskytu tohoto onemocnění [1].

Prospektivní data poukazují, že příjem rybího masa minimálně jednou týdně může vést ke snížení rizika náhlých srdečních úmrtí u mužů [2].

V klinických studiích byla zaznamenána signifikantní redukce (40%) náhlého srdečního úmrtí u pacientů po prodělaném akutním infartktu myokardů, pokud byli léčeni minimálně 1g omega-3 mastných kyselin denně (buď jako konzumace ryb nebo suplementace). Tato zjištění vedla k doporučením společností American Heart Association a European Society of Cardiology k vyšší konzumaci ryb nebo příjmu omega-3 v dávce 1g/den jako primární a zejména sekundární prevence kardiovaskulárních onemocnění [3].

Přidání vysoce koncentrovaných omega-3 mastných kyselin ke standardní léčbě v rámci sekundární prevence po infarktu myokardu se v rámci hodnocení socioekonomického aspektu v 5 zemích jeví velmi pozitivně [4].


Články

Omega-3 nejsou pouhým hitem

Na otázku, jaký potravní doplněk si nejvíce považuji, bez vyčkávání odpovídám: „Omega-3 mastné kyseliny“. Proč? Věřte, že důvodů je mnoho.

Kvalita rybího oleje I.

Největší problém většiny produktů s rybím olejem na trhu je ten, že jednoduše nejsou dost dobré. Proč? Chcete-li dosáhnout na prodeji rybího oleje maximální zisk, pak zkrátka musíte šetřit na kvalitě.

Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč Nejvýhodnější cena na trhu 229Kč
100% přírodní bez chemikálií Źádný rybí zápach Příjemná chuť pomeranče